Dzień: 25 czerwca, 2026

AKTUALNOŚCISZKOŁAUCZNIOWIE

TYDZIEŃ DLA BEZPIECZEŃSTWA – LUBELSKI PIKNIK EDUKACYJNY

W ramach Tygodnia dla Bezpieczeństwa nasi uczniowie pod opieką Pani Wicedyrektor Lidii Jurkiewicz oraz nauczycieli SOSW w Krasnymstawie wzięli aktywny udział w Lubelskim Pikniku Edukacyjnym pod hasłem „Ćwiczymy pierwszą pomoc!” organizowanym w Starostwie Powiatowym w Krasnymstawie. To wyjątkowe wydarzenie łączyło edukację, bezpieczeństwo i integrację z mieszkańcami miasta.  Pod okiem profesjonalistów mogli zdobyć praktyczne umiejętności, które w sytuacji zagrożenia życia mogą okazać się bezcenne: ćwiczyli resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach, poznawali zasady obsługi automatycznego defibrylatora AED, uczyli się postępowania przy zadławieniach i krwotokach oraz prawidłowego układania poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Policjanci prezentowali radiowozy, motocykle służbowe oraz wyposażenie wykorzystywane podczas codziennej służby. Uczniowie otrzymali także materiały edukacyjne dotyczące bezpiecznych zachowań podczas wakacji. Wiele radości przyniosło poznawanie sprzętu Straży pożarnej: przejażdżki kładem, zrzucanie pachołków za pomocą sprzętu gaśniczego. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej

Read More
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status