AKTUALNOŚCISZKOŁAUCZNIOWIE

TYDZIEŃ DLA BEZPIECZEŃSTWA – LUBELSKI PIKNIK EDUKACYJNY

W ramach Tygodnia dla Bezpieczeństwa nasi uczniowie pod opieką Pani Wicedyrektor Lidii Jurkiewicz oraz nauczycieli SOSW w Krasnymstawie wzięli aktywny udział w Lubelskim Pikniku Edukacyjnym pod hasłem „Ćwiczymy pierwszą pomoc!” organizowanym w Starostwie Powiatowym w Krasnymstawie.

To wyjątkowe wydarzenie łączyło edukację, bezpieczeństwo i integrację z mieszkańcami miasta.

 Pod okiem profesjonalistów mogli zdobyć praktyczne umiejętności, które w sytuacji zagrożenia życia mogą okazać się bezcenne: ćwiczyli resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach, poznawali zasady obsługi automatycznego defibrylatora AED, uczyli się postępowania przy zadławieniach i krwotokach oraz prawidłowego układania poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.

Policjanci prezentowali radiowozy, motocykle służbowe oraz wyposażenie wykorzystywane podczas codziennej służby. Uczniowie otrzymali także materiały edukacyjne dotyczące bezpiecznych zachowań podczas wakacji.

Wiele radości przyniosło poznawanie sprzętu Straży pożarnej: przejażdżki kładem, zrzucanie pachołków za pomocą sprzętu gaśniczego.

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych zaprezentowali samochody pożarnicze i sprzęt ratowniczy, wykorzystywany podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Duże zainteresowanie wzbudzały pokazy specjalistycznego wyposażenia oraz rozmowy z funkcjonariuszami i druhami.

W strefie zdrowia skorzystaliśmy z pomiaru ciśnienia tętniczego, saturacji i tętna oraz uzyskaliśmy informacje dotyczące profilaktyki zdrowotnej. Mieliśmy też okazję posilić się   tradycyjną grochówką przygotowaną przez druhów z OSP Krupe.

materiały do publikacji: Beata Sienkiewicz-Goławska

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status